Робота секцій УАІБ у 2017 році

Секція управління активами публічних фондів

У 2016 році традиційно проводився моніторинг проблемних питань діяльності з управління активами публічних фондів, щомісячно оприлюднювалися результати діяльності публічних фондів та здійснювалася підтримка щоденної інформації про діяльність публічних ІСІ.

Учасники секції взяли активну участь у XXХ щорічній конференції УАІБ «Управління активами інституційних інвесторів: нові перспективи», яка відбулася 10 червня у Києві. Керівник секції, член Ради УАІБ Г.Овчаренко привернув увагу присутніх до актуальних питань регулювання діяльності з управління активами, виступивши на конференції з презентацією.

Секція управління активами приватних (венчурних) фондів

Протягом 2016 року здійснювалися постійний моніторинг нових проектів законодавчих та нормативних актів, що стосуються діяльності приватних (венчурних) фондів, а також новин в індустрії прямого (венчурного) інвестування.

Підтримувалася публікація бази інвестиційних проектів, наданих КУА до УАІБ, на англомовному сайті Асоціації, однак оновлення інформації виявило відсутність актуальних проектів для розміщення на сайті.

Упродовж року до Асоціації надходили пропозиції щодо партнерства та пошуку інвестицій для фінансування проектів та підприємств у різних галузях. Так, надійшла пропозиція від болгарської організації Centre for Ecological Mobility (EcoMobil) щодо екологічних інноваційних проектів, інвестицій в інфраструктуру, електричний транспорт, створення спільних підприємств із розробки інноваційних продуктів тощо.

Асоціація також отримала комерційну пропозицію від ТОВ Березнянський (Україна, Чернігівська обл.) щодо фінансування проектів у галузі сільського господарства, інвестиційні пропозиції від ТОВ «Смарагд», Billbarter Group (Угорщина), пропозицію від власника туристичного об’єкту (готелю) в українських Карпатах (Закарпатська обл.) щодо участі у фінансуванні його подальшого розвитку.

Ці пропозиції, із відповідною контактною інформацію, було надіслано учасникам Секції для розгляду.

Представник УАІБ взяла участь у семінарі «Підтримка Інновацій в Україні», що був організований групою Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) у співробітництві із Міністерством освіти і науки, Міністерством Економічного Розвитку і Торгівлі та Діджитал Україна та відбувся у вересні в Києві. За результатами семінару учасникам Секції було надано інформацію про початок роботи групи ЄІБ (у тому числі Європейський інвестиційний фонд) в Україні за ініціативою з підтримки інновацій InnovFin, що фінансується спільно з ЄС (Європейською Комісією), у рамках програми «Horizon 2020». Додано детальну інформацію (матеріали семінару та посилання на веб-сторінки ЄІБ та ЄІФ), зокрема, щодо механізмів фінансування та вимог до підприємств і фінансових посередників, була розіслана електронною поштою учасникам.

Учасників Секції було запрошено на зустріч з представниками ЄС із Польщі, які пропонували інформацію про доступні поточні програми фінансування в Польщі, консультації з актуального законодавства в Польщі з питань реєстрації бізнесу, податковоїсистеми, валютного руху, а також можливості українському бізнесу отримати міжнародну фінансову допомогу із фондів ЄС. Зустріч була організована Київською торгово-промисловою палатою та Всеукраїнською бізнес конфедерацією з метою сприяння виходу українських підприємств на міжнародні ринки.

Також серед учасників Секції було поширено інформацію про проведення Торгово-промисловою палатою України тренінгу на тему: «Як отримати грант на розвиток бізнесу? Нові та інноваційні виробництва у програмі Horizon 2020».

Секція «Бухгалтерський облік, оподаткування, звітність та аудит»

Протягом року проводився моніторинг та експертиза нових проектів нормативно – правових документів, що пов’язані з питаннями обліку та оподаткування КУА, ІСІ, НПФ.

У січні – лютому 2016 року було проведено обговорення підходів щодо заповнення КІФ декларації з податку на прибуток підприємств за 2015 рік. Результати обговорення були озвучені на семінарах УАІБ «Практичні заняття із складання річної звітності КУА та ІСІ до НКЦПФР за 2015 рік у запитаннях та відповідях».

У квітні 2016 року було проведено обговорення та підготовлено пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей кримінального провадження в податкових відносинах та питань адміністрування податків і зборів» (реєстраційний №3448).

У липні 2016 року УАІБ підписала Декларацію про приєднання до громадської платформи “Податки та економічні свободи», яка займається впровадженням змін до податкового законодавства.

У серпні 2016 року було проведено обговорення та підготовлено пропозиції до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України», розміщеного на офіційному сайті Міністерства фінансів України.

Фахівці Комісії з питань оподаткування Української асоціації інвестиційного бізнесу провели аналіз законопроектів щодо внесення змін до Податкового кодексу України:

  • Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» (реєстраційний №5132);
  •  Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» (реєстраційний №5368).
Основні цифри
Всього компаній-членів311на 17.05.22
Кількість КУА305на 17.05.22
Кількість адміністраторів НПФ19на 17.05.22
Кількість ІСІ1755на 17.05.22
Кількість НПФ*57на 17.05.22
Кількість СК*2на 30.11.21
Активи в управлінні КУА, млн грн

522 907

на 30.11.21
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 164на 30.11.21