Обов'язковий перед приватизацією продаж на біржах акцій стратегічних компаній можуть скасувати
Запропоновані ФДМУ зміни вже схвалені комітетом з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Фонд державного майна України направив до Кабінету міністрів проект змін до Закону України "Про приватизацію державного майна", згідно з якими пропонується скасувати норму закону про обов'язковий продаж на фондових біржах 5-10% пакетів акцій об'єктів групи «Г», до яких належать стратегічні підприємства, повідомили УНІАН у прес-службі ФДМУ.
Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, що містить дані зміни, обов'язковий продаж невеликих пакетів акцій пропонується скасувати з метою "прискорення приватизаційних процесів".
На даний час запропоновані ФДМУ зміни вже схвалені комітетом з питань стратегії розвитку та економічного аналізу фондового ринку при Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Як повідомляв УНІАН, відповідно до діючих на сьогодні норм Закону України "Про приватизацію державного майна", для приватизованих підприємств групи «Г» є обов'язковим виставлення перед приватизаційними конкурсами пакетів їх акцій у розмірі 5-10% на фондових біржах з метою визначення їх ринкової вартості.
| Всього компаній-членів | 267 | на 10.04.26 |
| Кількість КУА | 263 | на 10.04.26 |
| Кількість адміністраторів НПФ | 13 | на 10.04.26 |
| Кількість ІСІ | 2019 | на 10.04.26 |
| Кількість НПФ* | 49 | на 10.04.26 |
| Кількість СК* | 1 | на 31.01.26 | |
| Активи в управлінні КУА, млн грн |
| на 31.01.26 | |
| Активи НПФ в адмініструванні, млн грн | 3 934 | на 31.01.26 |
