Комісія затвердила Положення про особливості бухгалтерського обліку операцій ІСІ

05 грудня 2013

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила роботу над Положенням про особливості бухгалтерського обліку операцій інститутів спільного інвестування (ІСІ). Відповідний проект рішення був затверджений за одному з останніх засідань Комісії.

«Підкреслю, що особливості бухгалтерського обліку ІСІ відповідно до Закону України «Про інститути спільного інвестування», який набере чинності наступного року, встановлюються Комісією. У зв’язку з необхідністю формування актуальної нормативної бази, Положення було викладено в новій редакції. Зокрема, були уточнені та вдосконаленні окремі його норми, а також приведені у відповідність до деяких нормативно-правових актів, що регулюють діяльність зі спільного інвестування», - розповів Максим Лібанов, Директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

Так, документ визначає особливості бухгалтерського обліку власного капіталу ІСІ, оцінки їх активів, а також особливості бухгалтерського обліку діяльності компанії з управління активами у випадку заснування нею пайового інвестиційного фонду.

Положення було погоджене із зацікавленими державними установами, а найближчим часом буде направлено до Мін’юсту для держреєстрації.

За повідомленням
прес-служби НКЦПФР

Основні цифри
Кількість КУА297на 25.05.20
Кількість ІСІ1445на 25.05.20
Кількість НПФ*60на 25.05.20
Кількість СК*2на 31.03.20
Активи, млн. грн.

366 825

на 31.03.20