НКЦПФР завершила роботу над Порядком делегування повноважень СРО

03 грудня 2013

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Порядок розгляду заяв СРО про делегування повноважень саморегулівним організаціям професійних учасників фондового ринку та прийняття рішення.

«Питання делегування повноважень від регулятора до саморегулівних організацій (СРО) давно стоїть на порядку денному в Комісії. Ми намагаємося наділити СРО повноваженнями, максимально врахувавши їх інтереси, та ставлячи на меті комфорт та легкість в роботі для учасників ринку. При цьому, безумовно, важливими для нас залишаються аспекти відповідальності та ефективної співпраці НКЦПФР та СРО», - зазначив Максим Лібанов, директор Депертаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

Розроблений Комісією документ визначає етапи та умови делегування повноважень Комісії СРО, порядок прийняття рішення про делегування повноважень та виконання СРО переданих функцій, а також порядок продовження строку виконання делегованих повноважень і процес відмови від них. 

За словами М. Лібанова, до розробки проекту Порядку, який регламентує процедурні питання делегування повноважень СРО і визначає етапи проведення цього процесу, окрім функціональних структурних підрозділів Комісії, були залучені діючі саморегулівні організації професійних учасників фондового ринку. Їх зауваження та пропозиції щодо були враховані. Крім того, Порядок був погоджений із зацікавленими державними установами.

Найближчим часом затверджений Комісією документ буде направлено до Мін’юсту для проходження процедури державної реєстрації.

За повідомленням
прес-служби НКЦПФР

Основні цифри
Кількість КУА297на 25.05.20
Кількість ІСІ1445на 25.05.20
Кількість НПФ*60на 25.05.20
Кількість СК*2на 31.03.20
Активи, млн. грн.

366 825

на 31.03.20