УАІБ підбила підсумки 2009 року, затвердила бюджет та внесла зміни до Етичного кодексу

14 квітня 2010

14 квітня 2010 року, у день 15-річчя Української асоціації інвестиційного бізнесу,  у Києві відбулися щорічні Загальні збори членів УАІБ.
З привітальним словом від ДКЦПФР на зборах виступили члени Комісії. Зокрема, член ДКЦПФР Сергій Бірюк відзначив плідну співпрацю регулятора та Асоціації, яка триває вже майже півтора десятиліття. Він підкреслив, що саме інвестиційний бізнес є основним стимулом розвитку вітчизняного ринку цінних паперів. При цьому, підкреслив член ДКЦПФР, УАІБ завжди пропонує конструктивні рішення щодо вдосконалення його механізмів. Такий підхід є особливо важливим, з огляду на те, що сьогодні розробляється нова стратегія розвитку фондового ринку України, яка містить чимало актуальних питань для УАІБ.
Україна вже пройшла пік економічної кризи, поновлюється вітчизняна економіка - промисловість та будівництво, у інвесторів з’являється впевненість у майбутньому. Це дає надію на позитивний розвиток ринку спільного інвестування, зазначив С.Бірюк.
Як наголосив член ДКЦПФР Олег Мозговий, у 1995 році, коли створювалася ДКЦПФР, в Україні вже працювала УАІБ, яка об’єднала професіоналів інвестиційного бізнесу, що реально працювали на фондовому ринку. Перші комісіонери, яким доводилося розробляти свої повноваження, часто радилися і прислухалися до думки представників УАІБ. За п’ятнадцять років в Асоціації створена реальна структура саморегулювання, яка нині може бути прикладом для інших асоціацій.
За словами Головуючого Ради УАІБ Дмитра Леонова, минулий рік був нелегким як для вітчизняної економіки в цілому, так і для фондового ринку та інвестиційного бізнесу, зокрема. Діяльність Асоціації в цих умовах була представлена трьома основними векторами: перший стосувався участі у розробці та здійсненні антикризових дій, створення, наскільки це було можливо, умов для вирішення таких проблем, як неповернення депозитів, дефолти корпоративних облігацій, стагнація на ринку НПЗ. Після модернізації профільного закону, інший вектор був спрямований на його швидшу реалізацію і розробку відповідної нормативної бази. Третій вектор стосувався поглиблення інтеграції з регіональними компаніями. 
Зі свого боку, Генеральний директор УАІБ Андрій Рибальченко зазначив, що важливим напрямком роботи Асоціації у минулому році було запровадження заходів щодо недопущення ущемлення прав та інтересів інвестиційного бізнесу. Він відзначив результативну співпрацю з цих питань з ДКЦПФР та деяку відсутність взаєморозуміння з іншими державними регуляторами.
Внаслідок кризи з ринку пішла певна кількість компаній. Якщо врахувати, що торік в Україні з’явилися й нові КУА, то зменшення загальної кількості членів УАІБ було не критичним і в середньому склало близько 10%, підкреслив він.
Говорячи про плани Асоціації на 2010 рік, Андрій Рибальченко наголосив на сприянні подальшому розвитку інфраструктури ринку цінних паперів, зокрема, депозитарної системи та цивілізованої біржової торгівлі, розширенні діяльності у регіонах, підвищенні рівня обізнаності населення щодо переваг індустрії інвестиційного бізнесу. Важливим напрямком назвав він також налагодження взаємодії з міжнародними організаціями, які представляють інтереси зарубіжних інвесторів та ін.
Учасники зборів затвердили Звіт про діяльність Асоціації у 2009 році, Звіт Ревізійної комісії, бюджет та план роботи на 2010 рік.
На виконання рішення ДКЦПФР, збори внесли зміни до Етичного кодексу. Вони, зокрема, стосуються ставлення членів Асоціації до інвесторів і зобов’язують компанії більш прискіпливо підходити до вибору фінансових інструментів та операцій, особливо в кризових та посткризових умовах, а також привертають увагу членів Асоціації до недопущення порушення порядку зайняття господарською діяльністю та діяльністю з надання фінансових послуг.

Основні цифри
Всього компаній-членів284на 29.04.24
Кількість КУА279на 29.04.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 29.04.24
Кількість ІСІ1782на 29.04.24
Кількість НПФ*52на 29.04.24
Кількість СК*1на 29.02.24
Активи в управлінні КУА, млн грн615 069на 29.02.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 875на 29.02.24