УАІБ підтримує вимоги громадських організацій щодо негайного розгляду законопроекту №6677

22 лютого 2019

Українська асоціація інвестиційного бізнесу підтримує вимоги до Верховної Ради негайно розглянути законопроект №6677, та до Кабінету міністрів прискорити роботу щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

У Зверненні громадських організацій та недержавних пенсійних фондів, озвученому на прес-конференції у ІА «Інтерфакс-Україна "Зволікання з введенням другого рівня пенсійної системи і неприпустимість зриву пенсійної реформи" 21 лютого, зазначається, що другий рівень пенсійної системи в Україні повинен був запрацювати з 1 січня 2019 року, але цього не сталося. Пенсійну реформу фактично зупинено, громадяни позбавлені права формувати обов’язкові пенсійні накопичення, роботодавці (податкові агенти) дезорієнтовані та не виконують вимог Закону, а економіка не отримує довгострокових внутрішніх інвестиційних ресурсів.

Нині Україна увійшла у новий політичний цикл, пов'язаний з виборами вищих органів влади і якщо другий рівень пенсійної системи не буде запроваджено з 1 січня 2020 року, можливостей завершити цей найважливіший етап пенсійної реформи щонайменше у найближчі чотири роки не буде.

Законопроект № 6677, зареєстрований у парламенті у 2017 році, пропонує децентралізовану систему другого рівня пенсійної системи, що спирається на 14-річну практику діяльності недержавних пенсійних фондів, учасниками яких на сьогодні є майже мільйон громадян України. Законопроект врегульовує питання безпосереднього запровадження другого рівня пенсійної системи, в тому числі - створення інституційних компонентів системи, а також визначає механізми захисту пенсійних активів, напрямки їх інвестування в перехідний період, питання ефективного державного регулювання тощо.

Розумної альтернативи другому рівню пенсійної системи не існує, наголошується у Зверненні. Зволікання із запровадженням обов’язкового  накопичувального рівня протягом останніх 10 років вже має вкрай негативні наслідки – за рахунок коштів, які можна було накопичити за цей період, пенсіонери отримували б сьогодні на 17% вищі пенсії, ніж зараз. За цей час також втрачено можливість інвестувати в українську економіку понад 7 млрд. доларів США (сума, співставна з обсягом позик від МВФ, наданих Україні за цей період).

Основні цифри
Всього компаній-членів304на 29.09.20
Кількість ІСІ1518на 29.09.20
Кількість НПФ*60на 29.09.20
Кількість адміністраторів НПФ0на 29.09.20
Кількість КУА298на 15.08.20
Кількість СК*2на 31.07.20
Активи, млн. грн.

393 400

на 31.07.20