Держфінмоніторинг: типологічне дослідження «Актуальні методи, способи та фінансові інструменти фінансування тероризму та сепаратизму»

11 лютого 2015

Держфінмоніторинг підготував типологічне дослідження на тему «Актуальні методи, способи та фінансові інструменти фінансування тероризму та сепаратизму».
 
Це типологічне дослідження є складовою Національної оцінки ризиків, основне завдання якої є виявлення загроз та вразливостей, оцінки ризику та його нівелювання.

Серед основних завдань дослідження:

  • визначення вразливостей фінансової системи, які можуть бути використані для фінансування тероризму та сепаратизму;
  • оцінка імовірності реалізації загроз фінансування терористичної та сепаратистської діяльності виходячи з існуючих вразливостей фінансової системи;
  • визначення можливих заходів щодо мінімізації або подолання негативного впливу визначених загроз, усунення або зменшення вразливості;
  • створення аналітичної бази для прийняття майбутніх рішень щодо відповідних контразаходів на національному рівні та пропозицій щодо їх підтримки міжнародною спільнотою.

У дослідженні визначено та узагальнено типові методи, способи, фінансові інструменти та схеми фінансування тероризму та сепаратизму. Розглянуто основні загрози та вразливості, що сприяють фінансуванню тероризму та сепаратизму.

Водночас, визначено можливі шляхи удосконалення системи протидії фінансуванню тероризму з метою упередження реалізації таких загроз через існуючі вразливості. Крім того, для суб’єктів первинного фінансового моніторингу класифіковано критерії виявлення відповідних ризиків та запропоновано шляхи їх зменшення.

У дослідженні використана загальнодержавна інформація з Єдиного звіту про кримінальні правопорушення та інформація правоохоронних органів щодо реальних розслідувань, які проводяться правоохоронними органами в поточному періоді. Крім того, інформація, що отримана від фінансового сектору, також слугуватиме одним із джерел даних, що надасть можливість встановити основні види фінансових інструментів, які використовуються у схемах фінасування тероризму та сепаратизму.

Основні цифри
Всього компаній-членів312на 06.12.21
Кількість КУА306на 06.12.21
Кількість адміністраторів НПФ19на 06.12.21
Кількість ІСІ1690на 06.12.21
Кількість НПФ*56на 06.12.21
Кількість СК*2на 30.09.21
Активи в управлінні КУА, млн грн

507 806

на 30.09.21
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 122на 30.09.21