Оприлюднено Керівні настанови "Управління діловими відносинами із політично значущими особами"

07 червня 2021

Державна служба фінансового моніторингу України з урахуванням вимог Директив ЄС 2015/843 та 2018/843 за результатами узагальнення національного законодавства, кращих міжнародних практик, тематичних досліджень та невирішених проблемних питань, підготувала  та оприлюднила Керівні настанови «Управління діловими відносинами із політично значущими особами», повідомляє сайт Держфінмоніторингу.

Керівні настанови присвячено висвітленню ключових проблем дотримання міжнародних стандартів та заходів належної обачливості відносно політично значущих осіб. Особливий акцент зроблено на «червоних прапорцях» для виявлення політично значущих осіб та їх діяльності. Окрему увагу приділено особливостям застосування ризик-орієнтованого підходу, а також заходам, що вживаються суб’єктами первинного фінансового моніторингу.

З практичної точки зору актуальними є рекомендації щодо відкритих інформаційних джерел стосовно виявлення політично значущих осіб, а також типологічні дослідження Держфінмоніторингу щодо участі політично значущих осіб у схемах, пов’язаних з ймовірним відмиванням коштів.

Як відзначив Голова Державної служби фінансового моніторингу Ігор Черкаський, Ці Керівні настанови є дуже важливим інформаційним ресурсом з огляду на той факт, що корупція залишається однією з ключових загроз у національній безпеці держави. Широкі повноваження та влада, якими наділені політично значущі особи для виконання функцій держави, за відсутності ефективних механізмів контролю, є джерелом корупційних ризиків та ризиків відмивання корупційних грошей».

Керівні настанови насамперед розроблено для суб’єктів первинного фінансового моніторингу, однак будуть корисними для використання працівниками суб’єктів державного фінансового моніторингу, правоохоронними та судовими органами.

З Керівними настановами можна ознайомитися на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу (https://fiu.gov.ua) у розділі «Фінансовий моніторинг»/»Методологія»/»Рекомендації»Керівні настанови «Управління діловими відносинами із політично значущими особами»

Основні цифри
Всього компаній-членів307на 11.06.21
Кількість ІСІ1570на 11.06.21
Кількість НПФ*58на 11.06.21
Кількість адміністраторів НПФ19на 11.06.21
Кількість КУА301на 11.06.21
Кількість СК*2на 31.03.21
Активи, млн. грн.

449 426

на 31.03.21