УАІБ взяла участь у щорічному Інвестиційному форумі EFAMA

23 листопада 2017

Протягом останніх 4-х років глобальна індустрія управління активами зростала у середньому на 7.4% щорічно, тоді як за попередні 5 років – лише на 1.5%. На подальший ріст учасники ринку сподіваються і в майбутньому, прогнозуючи, що драйверами зростання будуть, зокрема, пенсійні фонди, активи яких у 2016-2025 рр. зростатимуть, за оцінками фахівців, у середньому на 6% щорічно. Бізнес активніше застосовуватиме цифрові технології, визначальним для розробки інвестиційних продуктів стане попит, а не пропозиція – це буде все більш виражений ринок покупців, який вже зараз все частіше проявляється у вигляді зниження ставок винагороди для компаній.

Такий прогноз було озвучено на щорічному Інвестиційному форумі EFAMA – представницької асоціації європейської індустрії інвестиційного менеджменту – 15-16 листопада 2017 року у Брюсселі. Серед гостей Форуму була і представник Української асоціації інвестиційного бізнесу – Анастасія Гаврилюк, директор з міжнародних зв’язків.

Учасники зібрання, які представляли національні асоціації компаній з управління активами та інвестиційних фондів країн-членів ЄС, партнерів, корпоративних та асоційованих членів організації, представників регуляторів ринків цінних паперів, Єврокомісії наголошували, зокрема, на необхідності звертати особливу увагу на молоде покоління, що має специфічні риси та вподобання: 91% молодих інвесторів віддає перевагу біржовим фондам (ETF) акцій, нехтуючи традиційним (активним) управлінням інвестиціями, при цьому більше половини з них має консервативний підхід.

Зазначалося, що нинішні інвестори все більше зосереджуються на абсолютних результатах інвестування, а відносна доходність (стосовно бенчмарка) вже практично не має значення.

Європейська індустрія пов’язує свої перспективи з розвитком інфраструктури, продовженням зростання активного управління, яке дещо сповільниться, поступаючись швидкістю пасивному. Набиратиме обертів і ESG-інвестування (фінансування сталого розвитку, над стратегією якого зараз працює Єврокомісія), що є новим трендом, здатним посилити роль галузі інвестиційних фондів.

Оскільки на передній план фінансових ринків виходить сервіс робо-консультування, звучали поради керуючим активами впроваджувати його у свої бізнес-моделі, а також застосовувати передові засоби аналітики.

Серед потенційних ризиків, крім геополітичних проблем, особливо наголошувалося на кібербезпеці (захисті даних), що потребує від кожної компанії створення власних спеціальних підрозділів.


Детальніше з матеріалами Форуму EFAMA компанії з управління активами можуть ознайомитися у розділі для учасників УАІБ

Основні цифри
Кількість КУА297на 31.03.20
Кількість ІСІ1434на 31.03.20
Кількість НПФ*59на 31.03.20
Кількість СК*2на 31.01.20
Активи, млн. грн.357 089на 31.01.20