Порядок денний асоціації Україна - ЄС

11 листопада 2016

15 грудня 2014 р. на першому засіданні Ради асоціації між Україною та ЄС сторони домовилися актуалізувати Порядок денний асоціації Україна – ЄС.

Довідково. Порядок денний асоціації схвалено Радою з питань співробітництва між Україною та ЄС у 2009 році. Двічі (у 2012 та 2013 роках) до документа вносилися зміни з метою його актуалізації. Раді з питань співробітництва було представлено три спільних звіти про виконання Поряду денного асоціації (у 2010, 2012 та 2013 роках).

З метою актуалізації Порядку денного асоціації з урахуванням кардинальних змін, що відбулися у відносинах сторін у 2014 р., за дорученням Прем’єр-міністра України Яценюка А. П. Урядовим офісом з питань європейської інтеграції за участю заінтересованих центральних органів виконавчої влади, органів державної влади 10 березня ц.р. завершено узгодження оновленого ПДА із Європейською службою зовнішніх дій.

13 березня 2015 р. Урядом прийнято розпорядження«Про схвалення рекомендації Ради асоціації між Україною та ЄС про імплементацію Порядку денного асоціації між Україною та ЄС» (№ 207).

Порядок денний асоціації узгоджено ЄС та його державами – членами.

16 березня 2015 р. Рада асоціації між Україною та ЄС схвалилаоновлений Порядок денний асоціації (шляхом обміну листами).

Порядок денний асоціації є спільним практичним інструментом підготовки та сприяння повній імплементації Угоди про асоціацію.

Цей документ є основним механізмом моніторингу та оцінювання прогресу України у виконанні Угоди про асоціацію, а також моніторингу та оцінювання досягнень всіх цілей політичної асоціації та економічної інтеграції.

Сторони визначають пріоритети Порядку денного асоціації, які доповнюють зобов’язання сторін відповідно до Угоди про асоціацію для повної імплементації цієї Угоди.

Зокрема, наразі визначено десять короткострокових пріоритетів у сфері реформування Конституції України, судової системи, законодавства про вибори, сфер боротьби з корупцією, державного управління, енергетики, дерегуляції, державних закупівель, оподаткування та зовнішнього аудиту, які є першочерговими для України.

Передбачено, що ЄС надаватиме Україні підтримку у виконанні нею цілей та пріоритетів Порядку денного асоціації через застосування усіх наявних ресурсів допомоги ЄС, а також обмін досвідом, поширення кращих практик та «ноу-хау».

Реалізація Порядку денного асоціації буде предметом та частиною процесу щорічного звітування, моніторингу та оцінки.

Комітет асоціації (або інші відповідні органи) щорічно буде оцінювати прогрес виконання Порядку денного асоціації, а також за необхідності вноситиме доповнення до нього, зокрема коригуватиме пріоритети.

 

Зверніть увагу:

У Порядку денному асоціації Україна - ЄС ідеться про необхідність запроваджувати в Україні норми актуального законодавства ЄС, передбаченого Угодою – пункт 7.9 Фінансові послуги:

«Сторони:
здійснюватимуть підготовку до імплементації acquis ЄС у відповідних сферах фінансових послуг, як це визначено в Угоді про асоціацію, шляхом поступового та прогресивного наближення на основі оновленого переліку діючого законодавства, до того моменту, допоки зможуть бути офіційно оновлені відповідні додатки Угоди про асоціацію;».

Основні цифри
Всього компаній-членів283на 25.04.24
Кількість КУА278на 25.04.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 25.04.24
Кількість ІСІ1780на 25.04.24
Кількість НПФ*52на 25.04.24
Кількість СК*1на 29.02.24
Активи в управлінні КУА, млн грн615 069на 29.02.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 875на 29.02.24