Румунія, що головує в Раді ЄС, хоче внести зміни до європейського законодавства, яке може ускладнити будівництво газопроводу «Північний потік-2»
15 січня в Брюсселі на рівні експертів країн ЄС відбулось обговорення поправок до газової директиви Європейського Союзу. Це, зокрема, пов'язано з тим, що з 1 січня 2019 року Румунія, очоливши головування в Раді ЄС, вирішила пришвидшити роботу в напрямку зміни законодавства, яке б ускладнило будівництво газопроводу «Північний потік-2». Румунія хоче ввести зобов'язання погоджувати створення нових газопроводів, що з’єднують країни Євросоюзу, з іншими державами-членами. Брюссель перевірятиме, чи трубопровід відповідає законодавству ЄС, чи немає ризику негативного впливу на внутрішній газовий ринок. За даними ЗМІ, пропозицію Бухареста підтримують 13 країн ЄС (Європейська правда).
Водночас, за повідомленнями фінансового директора компанії Nord Stream 2 AG Пола Коркорана, будівництво газопроводу «Північний потік-2» вже завершено на 30%. Очікується, що його перша нитка буде готова в листопаді, а друга в грудні (УНІАН).
Нагадаємо, що проти будівництва «Північного потоку-2 також виступає Україна. Наприкінці 2018 року українські народні депутати закликали уряд Німеччини до перегляду політики щодо будівництва «Північного потоку-2». Вони підкреслили, що газопровід матиме негативний вплив на Україну, зокрема, її безпеку (facebook – Hanna Hopko). |