УАІБ взяла участь у щорічному Інвестиційному форумі EFAMA - 2018

14 листопада 2018

В умовах політичної невизначеності та глобальних системних ризиків європейська галузь управління активами в очікуванні змін. Основним пріоритетам на 2019 рік і наступні чотири роки, забезпеченню конкурентоспроможності європейської інвестиційної індустрії у глобальному вимірі, майбутнім можливостям та ймовірним викликам було присвячено щорічний Інвестиційний форум EFAMA – представницької асоціації європейської індустрії інвестиційного менеджменту, який відбувся 7-8 листопада 2018 року в Брюсселі.

Форум зібрав понад 270 представників національних асоціацій компаній з управління активами та інвестиційних фондів країн-членів ЄС, партнерів, корпоративних та асоційованих членів організації, регуляторів ринків цінних паперів та Єврокомісії. Серед запрошених гостей Інвестиційного форуму EFAMA була і представник Української асоціації інвестиційного бізнесу – Анастасія Гаврилюк, директор з міжнародних зв’язків.

Учасники Форуму обговорили важливу роль європейської галузі управління активами в управлінні заощадженнями та посиленні економічного зростання в Європі – на тлі зниження маржі (винагороди) і підвищення витрат для КУА, поліпшення пенсійного забезпечення (РЕРР – додатковий пан’європейський персональний пенсійний продукт 3-го рівня), сприйняття нинішнім молодим поколінням заощаджень щодо пенсії. Йшлося також про фінансування сталого розвитку (відповідальне інвестування і т.п. – SRI та ESG-інвестування), зокрема запровадження таксономії, вимог до SRI-бенчмарків.

Серед головних тем була й конкурентоспроможність індустрії управління активами ЄС (особливо у порівнянні зі США), на тлі зарегульованості європейського ринку. Обговорювалися можливі сценарії та вплив на європейську галузь управління активами Брекзіту, зокрема і з точки зору оцінки еквівалентності режимів регулювання ринків інвестиційних фондів у третіх країнах (не-членах ЄС). До України, проте, буде застосовуватися окремий механізм оцінки еквівалентності, передбачений Угодою про асоціацію з ЄС.

Щодо запровадження Ключового інформаційного документа для інвесторів «пакетованих роздрібних інвестиційних та страхових продуктів» (PRIIPs KID) як вимоги для UCITS, що мають свій документ для роздрібних інвесторів (UCITS KIID), то, зважаючи на всі невирішені проблемні питання імплементації, прозвучала пропозиція відтермінувати таке запровадження ще на рік чи два (після 2019 року).

Детальніше з матеріалами Форуму EFAMA компанії з управління активами можуть ознайомитися у розділі для учасників УАІБ (посилання на додаткову публікацію в закритій зоні).

Основні цифри
Кількість КУА294на 17.09.19
Кількість ІСІ1 306на 17.09.19
Кількість НПФ*61на 17.09.19
Кількість СК*2на 30.09.19
Активи, млн. грн.349966на 30.09.19