Учасники об’єднаного засідання секцій УАІБ обговорили перспективи застосування КУА Глобальних стандартів результативності інвестування (GIPS)

21 квітня 2017

20 квітня 2017 року відбулося об’єднане засідання  секцій УАІБ «Управління активами інститутів спільного інвестування» та «Впровадження міжнародних стандартів професійної діяльності», учасники якого  обговорили можливості застосування українськими компаніями з управління активами Глобальних стандартів результативності інвестування (GIPS).

З прийняттям єдиних міжнародних стандартів оцінки ефективності управління інвестиційними портфелями буде забезпечена повнота і прозорість інформації про результати управління активами,  зросте надійність інвестиційних звітів, клієнтам стане легше порівнювати результати інвестування різних фондів, а українські компанії, використовуючи переваги GIPS, зможуть удосконалити внутрішні бізнес-процеси і отримають шанс виходу на міжнародні ринки капіталу.

УАІБ, як офіційний національний спонсор в Україні з підтримки і поширення Глобальних стандартів результативності інвестування, провела попередні переговори з представниками виконавчого комітету з  GIPS  при CFA Institute і обговорила можливості проведення спеціального навчального семінару для українських компаній, зацікавлених у впровадженні цих міжнародних стандартів.

Учасники засідання узгодили плани щодо участі зацікавлених компаній у підготовці до запровадження міжнародних стандартів GIPS та формування переліку питань для обговорення на семінарі, який може відбутися у жовтні.

Дирекція УАІБ надала учасникам засідання матеріали, що допоможуть компаніям, які управляють активами публічних ІСІ та НПФ, прийняти рішення про поступове впровадження глобальних стандартів у свою діяльність.

На засіданні зазначалося, що інвестиційний бізнес в Україні стоїть сьогодні на порозі серйозних змін, пов’язаних з імплементацією євродиректив і регламентів, зокрема і у частині розкриття інформації для інвесторів. Цей складний процес триватиме не один рік, а завдяки запровадженню Глобальних стандартів результативності інвестування у діяльність українських компаній міжнародні ринку капіталу могли б відкритися значно раніше.
  

Основні цифри
Всього компаній-членів283на 12.04.24
Кількість КУА278на 12.04.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 12.04.24
Кількість ІСІ1784на 12.04.24
Кількість НПФ*53на 12.04.24
Кількість СК*1на 31.01.24
Активи в управлінні КУА, млн грн608 656на 31.01.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 815на 31.01.24