Відбулося засідання Ради УАІБ

20 листопада 2020

19 листопада 2020 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ, у якому взяв участь член НКЦПФР О.Панченко. Засідання проходило у дистанційному режимі на платформі ZOOM.

Генеральний директор УАІБ А.Рибальченко ознайомив членів Ради з низкою законопроектів,  що стосуються фондового ринку та пенсійного забезпечення, в обговоренні яких брали участь фахівці Асоціації. Головуючий Ради УАІБ Д.Леонов звернув увагу присутніх на проект змін до податкового законодавства. Йшлося на засіданні також про Концепцію розвитку фондового ринку на найближчі три роки, яка була анонсована Кабінетом міністрів. Члени Ради наголошували на необхідності ретельно моніторити розробку та проходження законопроектів щодо питань, які стосуються діяльності КУА/ІСІ та АНПФ/НПФ, та долучатися до робочих груп з підготовки законопроектів.

Члени Ради розглянули та схвалили Методику ренкінгування недержавних пенсійних фондів та Методику підготовки щомісячних аналітичних оглядів діяльності недержавних пенсійних фондів, які представила директор з міжнародних зв’язків - старший аналітик УАІБ А.Гаврилюк.

Рада доручила Дирекції провести апробацію Методики ренкінгування недержавних пенсійних фондів на базі звітних даних АНПФ-членів УАІБ за 3-й квартал 2020 року, а Методику підготовки щомісячних аналітичних оглядів НПФ на базі щоденних звітних даних АНПФ-членів УАІБ почати застосовувати за листопад 2020 року.

На засіданні Ради за участі О.Панченка обговорили питання щодо подання фінансової звітності на основі таксономії за МСФЗ у форматі іXBRL та доручили Дирекції підготувати та направити до НКЦПФР перелік питань, які потребують врахування при запуску Системи фінансової звітності (СФЗ), а також зазначити про необхідність роз'яснення шляхом проведення додаткових навчальних заходів для учасників ринку з питань реєстрації учасників, роботи Порталу СФЗ та програми з підготовки фінансової звітності за таксономією МСФЗ, валідації та подачі цієї фінансової звітності. Окрему увагу було приділено строкам подання фінансової звітності на основі таксономії за МСФЗ та можливості запровадження тестового режиму для річної звітності за 2020 рік у форматі іXBRL.

Наступне засідання Ради УАІБ заплановано на 17 грудня 2020 року.

 

Основні цифри
Всього компаній-членів308на 26.11.20
Кількість ІСІ1488на 26.11.20
Кількість НПФ*59на 26.11.20
Кількість адміністраторів НПФ17на 26.11.20
Кількість КУА300на 26.11.20
Кількість СК*2на 30.09.20
Активи, млн. грн.

400 177

на 30.09.20