Рада УАІБ затвердила пропозиції до Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року

20 вересня 2019

19 вересня 2019 року відбулося чергове засідання Ради УАІБ, на якому було обговорено стратегічні напрямки та цілі розвитку фінансового сектору України до 2025 року, зокрема щодо ринків небанківських фінансових послуг.  

За результатами обговорення затверджено пропозиції УАІБ до Стратегії розвитку фінансового сектору до 2025 року. У числі її стратегічних цілей визначено: збільшення обсягу коштів роздрібних інвесторів, інвестованих у довгострокові фінансові інструменти через схеми колективного інвестування та участь у недержавному пенсійному забезпеченні, забезпечення механізмів для виходу вітчизняних небанківських фінансових установ на ринок фінансових послуг ЄС, стимулювання зростання обсягів публічної пропозиції цінних паперів вітчизняних емітентів, в т.ч. шляхом ІРО.

УАІБ пропонує створити симетричну та адекватну ризикам систему регулювання на нагляду на ринках небанківських фінансових послуг, адаптувати термінологію законодавства ЄС у сфері діяльності інвестиційних фондів, накопичувального пенсійного забезпечення до термінології законодавства України, внести зміни до Угоди про асоціацію України з ЄС у частині визначення процедур для виходу  небанківських фінансових установ України на внутрішній ринок ЄС у зв’язку зі змінами законодавства ЄС, розробити та впровадити законопроекти у сфері регулювання схем колективних інвестицій та пенсійного забезпечення, гармонізовані із законодавством ЄС у цих сферах, дія яких розповсюджуватиметься на фінансові установи (інвестиційні, пенсійні фонди), які матимуть намір отримати дозвіл на здійснення транскордонної діяльності, передбаченої законодавством ЄС.

Для розвитку спільного інвестування та накопичувального пенсійного забезпечення пропонується запровадити механізми стимулювання інвестицій інститутів спільного інвестування в інноваційні та інфраструктурні проекти, розширити склад активів для інвестування коштів ІСІ та НПФ у надійні фінансові інструменти, в т.ч. екологічні облігації, облігації міжнародних фінансових організацій, інфраструктурні облігації, муніципальні цінні папери та деривативи та інше.

Підтримує УАІБ і розвиток онлайн-сервісів з надання фінансових послуг, зокрема щодо електронної дистанційної верифікації та ідентифікації клієнтів, спрощення доступу до ринків спільного інвестування та недержавного пенсійного забезпечення шляхом впровадження цифрових технологій, у т.ч. укладення договорів купівлі/продажу цінних паперів ІСІ, пенсійних контрактів з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Члени Ради виключили зі складу учасників УАІБ ТОВ «КУА «ІФК» (м.Київ) у зв’язку з припиненням професійної діяльності. 

Наступне засідання Ради УАІБ відбудеться 10 жовтня 2019 року.   

Основні цифри
Всього компаній-членів283на 25.04.24
Кількість КУА278на 25.04.24
Кількість адміністраторів НПФ16на 25.04.24
Кількість ІСІ1780на 25.04.24
Кількість НПФ*52на 25.04.24
Кількість СК*1на 29.02.24
Активи в управлінні КУА, млн грн615 069на 29.02.24
Активи НПФ в адмініструванні, млн грн2 875на 29.02.24