Cтатус УАІБ як офіційного Спонсора GIPS в Україні підтверджено ще на 5 років

15 травня 2020

CFAInstitute підтвердив Українській асоціації інвестиційного бізнесу статус авторизованого (офіційного) Спонсора Глобальних стандартів результативності інвестування (GIPS) в Україні на наступні п'ять років.  

Вперше авторизованим Спонсором GIPS  в Україні Асоціація стала у березні 2007 року, а на початку 2015 року CFAInstitute та УАІБ підписали оновлену Угоду щодо Національного Спонсора GIPS (GIPS CountrySponsorAgreement).

У 2015 році Виконавчий комітет з Глобальних стандартів результативності інвестування (the GIPS Executive Committee), розглянувши заявку Української асоціації інвестиційного бізнесу, затвердив Асоціацію вітчизняним спонсором в Україні з прийняття GIPS  (The Global Investment Performance Standards).

Завданнями Спонсора GIPS у кожній країні є сприяння інтересам національного  інвестиційного співтовариства через встановлення і підтримку найвищих стандартів у сфері проведення розрахунків і подання результативності  інвестування, розповсюдження стандартів GIPS на місцевому рівні і підтримка їхньої цілісності, створення умов для просування навчальних ініціатив GIPS та інші.

УАІБ як національного спонсора в Україні з підтримки і поширення GIPS представляє Людмила Жураховська, доцент кафедри банківської справи КНТЕУ - офіційний представник України в RTS EMEA (Регіональному технічному комітеті країн Європи, Ближнього Сходу та Африки з результативності інвестування). 

Стандарти GIPS - це стандарти подання результативності інвестування, головна мета яких справедливе подання та повне розкриття інформації. З прийняттям GIPS у клієнтів зростає впевненість у надійності інвестиційних звітів, і вони мають змогу порівнювати результати інвестування у різні фірми (фонди). Останні, у свою чергу, будуть на рівних конкурувати на міжнародних ринках капіталу з інвестиційними компаніями із країн з розвиненою інвестиційною практикою. До того ж, вони зможуть використати переваги від удосконалення внутрішніх бізнес-процесів згідно з вимогами GIPS.

Основні цифри
Кількість КУА297на 25.05.20
Кількість ІСІ1445на 25.05.20
Кількість НПФ*60на 25.05.20
Кількість СК*2на 31.03.20
Активи, млн. грн.

366 825

на 31.03.20