ukr ENG
 
05.12.2013

Комісія затвердила Положення про особливості бухгалтерського обліку операцій ІСІ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку завершила роботу над Положенням про особливості бухгалтерського обліку операцій інститутів спільного інвестування (ІСІ). Відповідний проект рішення був затверджений за одному з останніх засідань Комісії.

«Підкреслю, що особливості бухгалтерського обліку ІСІ відповідно до Закону України «Про інститути спільного інвестування», який набере чинності наступного року, встановлюються Комісією. У зв’язку з необхідністю формування актуальної нормативної бази, Положення було викладено в новій редакції. Зокрема, були уточнені та вдосконаленні окремі його норми, а також приведені у відповідність до деяких нормативно-правових актів, що регулюють діяльність зі спільного інвестування», - розповів Максим Лібанов, Директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

Так, документ визначає особливості бухгалтерського обліку власного капіталу ІСІ, оцінки їх активів, а також особливості бухгалтерського обліку діяльності компанії з управління активами у випадку заснування нею пайового інвестиційного фонду.

Положення було погоджене із зацікавленими державними установами, а найближчим часом буде направлено до Мін’юсту для держреєстрації.

За повідомленням
прес-служби НКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 17.09.19
Кількість ІСІ 1 306 на 17.09.19
Кількість НПФ* 61 на 17.09.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА