ukr ENG
 
12.09.2012

Схвалено порядок збільшення та зменшення статутного капіталу публічного і приватного АТ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила Порядок збільшення й зменшення статутного капіталу публічного або приватного акціонерного товариства.

«Однією з найбільш важливих новацій документу є можливість оформлення проспекту емісії акцій і при закритому (приватному) розміщенні акцій, тоді як раніше така операція була доступною тільки для підприємств, чиї акції розміщені у відкритій, тобто публічній формі. Також такий порядок має удосконалити визначення ринкової вартості акцій, порядок проведення загальних зборів і внести деякі зміни до розкриття інформації емітентом цінних паперів у разі зміни статутного капіталу. Загалом,  новий документ був розроблений для приведення процедури збільшення та зменшення статутного капіталу у відповідність із новим законодавством та з сучасними ринковими реаліями», - зазначила Алла Папаіка, директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

Порядок визначає права та обов’язки акціонерних товариств у разі збільшення або зменшення статутного капіталу, джерела, шляхи та порядок його збільшення, залучення додаткового капіталу, а також можливість зменшення статутного капіталу акціонерного товариства, передбачає розширення функцій загальних зборів тощо.

Найближчим часом документ буде оприлюднено на офіційному сайті Комісії, а також направлено на погодження до профільних міністерств і відомств.

За повідомленням прес-служби НКЦПФР

  Версія для друку
 « Попередня стаття  |  Наступна стаття »
Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 01.11.19
Кількість ІСІ 1 309 на 01.11.19
Кількість НПФ* 61 на 01.11.19
Кількість СК* 2 на 30.09.19
Активи, млн. грн. 349 966 на 30.09.19
Активи – за даними звітів 282 КУА щодо 1308 ІСІ, 60 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА