ukr ENG
 
25.07.2012

Завершено роботу над Положенням про проведення внутрішнього аудиту профучасниками

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку затвердила Положення про особливості організації та проведення внутрішнього аудиту (контролю) в професійних учасниках фондового ринку. Таке рішення було прийняте на засіданні регулятора 19 липня 2012 року.

«По суті, це Положення є певним збірником рекомендацій щодо провадження внутрішнього контролю у цих компаніях. Його важливість полягає, перш за все у тому, що впровадження цих рекомендацій відповідає потребам ринку та допомагає його професійним учасникам здійснювати внутрішній нагляд за поточною діяльністю та контроль за дотриманням законів, нормативно-правових актів, які здійснюють державне регулювання на ринку цінних паперів, та рішень органів управління професійного учасника ринку цінних паперів», - зазначив Олег Мисюра, директор контрольно-правового департаменту НКЦПФР.

Нагадаємо, що документ прописує вимоги щодо принципів діяльності служби внутрішнього аудиту, її організаційної структури, завдань та функцій, а також вимоги до проведення внутрішнього контролю і оформлення результатів перевірки. Крім того, Положення передбачає відповідальність особи, яка здійснює аудит, а також провадження контролю зі сторони НКЦПФР.

За словами пана Мисюри, нормативно-правовий акт було погоджено з усіма зацікавленими органами державної влади, які затвердили його без зауважень, та наразі направляється для державної реєстрації до Міністерства юстиції.

Зауважимо, що професійним учасникам ринку цінних паперів необхідно буде привести свою діяльність у відповідність до вимог Положення протягом трьох місяців після набрання чинності цим рішенням.

За повідомленням
прес-служби НКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 01.10.19
Кількість ІСІ 1 311 на 01.10.19
Кількість НПФ* 61 на 01.10.19
Кількість СК* 2 на 31.08.19
Активи, млн. грн. 341 651 на 31.08.19
Активи – за даними звітів 281 КУА щодо 1298 ІСІ, 60 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА