ukr ENG
 
20.07.2012

НКЦПФР схвалила проект закону, що удосконалить процедуру емісії цінних паперів

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо емісії цінних паперів». Відповідне рішення було прийнято на плановому засіданні регулятора, що відбулося 19 липня 2012 року.

«Розроблений законопроект, перш за все, має удосконалити процедуру емісії цінних паперів, адаптувати її до нинішніх ринкових умов, а також зробити розміщення цінних паперів більш зручним для учасників ринку. Зокрема, документ націлений на удосконалення механізму публічного розміщення цінних паперів, і ми сподіваємось, що дані новації дадуть можливість залучити нових емітентів на український фондовий ринок та спростити роботу тим компаніям, які вже представлені на вітчизняному ринку цінних паперів», - зазначив Максим Лібанов, директор департаменту аналізу, стратегії та розвитку законодавства НКЦПФР.

Серед іншого, документ передбачає встановлення вимог до здійснення публічного розміщення цінних паперів виключно на фондовій біржі, запровадження можливості відмови від виконання механізму переважного права акціонерів на придбання акцій додаткової емісії при приватному розміщенні, а також звільнення емітентів, які здійснили приватне розміщення, від обов’язкової публікації річної та особливої інформації. Крім того, згідно до запропонованих регулятором новацій, з переліку відомостей, що містяться у річній інформації, виключається пункт, згідно з яким емітенти, що здійснили приватне розміщення, надаватимуть аудиторський висновок. Також законопроектом пропонується встановити субсидіарну відповідальність осіб, підписами яких засвідчується проспект емісії, за шкоду, що може бути заподіяна інвестору.

За словами пана Лібанова, прийняття законопроекту позитивно вплине на подальший розвиток вітчизняного фондового ринку, а також сприятиме залученню більшої кількості компаній до роботи на ньому. Крім того, розробники сподіваються, що документ буде позитивно сприйнятий учасниками ринку, на діяльність яких поширюватиметься дія законодавчого акту.

Найближчим часом документ буде оприлюднено на офіційному сайті регулятора, а також надіслано на погодження до профільних міністерств та відомств.

Зауважимо, що цей Законопроект розроблений на виконання Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

За повідомленням
прес-служби НКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 01.10.19
Кількість ІСІ 1 311 на 01.10.19
Кількість НПФ* 61 на 01.10.19
Кількість СК* 2 на 31.08.19
Активи, млн. грн. 341 651 на 31.08.19
Активи – за даними звітів 281 КУА щодо 1298 ІСІ, 60 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА