ukr ENG
 
11.07.2012

НКЦПФР актуалізувала проект Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму засіданні 9 липня 2012 року погодила вдосконалений проект Положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України.

«Мета документа залишилася незмінною - врегулювати питання, пов’язані із доступом на український фондовий ринок фінансових інструментів таких іноземних емітентів, переважна питома частка активів яких знаходиться в Україні, причому наша держава є основною країною, де такі компанії ведуть свій бізнес, - зауважила Алла Папаіка, Директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР. – Проект Положення доопрацьовано з урахуванням побажань та коментарів від учасників ринку, він також містить в собі зміни, що сприятимуть оперативності набрання чинності документом і, отже, як найшвидшому старту допуску таких цінних паперів».

За словами А. Папаіки, дія Положення поширюється на акції та боргові цінні папери іноземних емітентів, а також на депозитарні розписки. В ньому прописані умови та перелік документів, які повинні бути надані іноземним емітентом для отримання такого допуску.

«Маю надію, що цей документ матиме позитивний вплив на фондовий ринок України. Так, він забезпечує вирішення проблеми доступу українських інвесторів до фінансових інструментів іноземних емітентів і є одним з елементів виконання завдання з насичення ринку фінансовими інструментами з високими інвестиційними характеристиками, а, значить, і збільшення його ліквідності», - резюмувала Директор Департаменту корпоративного управління та корпоративних фінансів НКЦПФР.

Нагадаємо, що підготовка цього проекту Положення передбачена Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки Президента України, в якій йде мова про необхідність здійснення заходів щодо створення сприятливих умов і стимулювання обігу на українських фондових біржах цінних паперів іноземних емітентів, що мають активи в Україні та торгівля цінними паперами яких здійснюється на іноземних біржах.

За повідомленням
прес-служби НКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 01.10.19
Кількість ІСІ 1 311 на 01.10.19
Кількість НПФ* 61 на 01.10.19
Кількість СК* 2 на 31.08.19
Активи, млн. грн. 341 651 на 31.08.19
Активи – за даними звітів 281 КУА щодо 1298 ІСІ, 60 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА