ukr ENG
 
07.10.2011

ДКЦПФР визначила вимоги до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів, окрім емітентів облігацій місцевої позики.

«Комісія постійно опікується питанням підвищення якості висновків аудиторських компаній, - розповідає Олена Величко, заступник директора Департаменту методології регулювання ринку цінних паперів ДКЦПФР. – Адже ми часто спостерігаємо невідповідність форм аудиторських висновків, наявність помилок у них. Сподіваємось, що підготовка чітких вимог дозволить формувати коректні аудиторські звіти. А проведення якісних аудиторських перевірок, у свою чергу, сприятиме підвищенню достовірності  фінансової інформації, що оприлюднюється, підвищуватиме ефективність корпоративного управління, і, таким чином, запобігатиме шахрайству й забезпечуватиме  надійний захист прав власників цінних паперів»

За словами пані Величко, згідно до нових вимог, аудиторський висновок має не тільки надавати можливість впевнитися, що фінансова звітність компанії відображає достовірну та точну інформацію за минулий рік, але й зобов’язує аудитора висловити свою думку щодо можливості безперервної діяльності підприємства через 12 місяців. Таким чином, підвищуватиметься довіра потенційних інвесторів до фінансових інструментів, зростатиме поінформованість з отримання впевненості у майбутньому та зменшуватимуться ризиків при інвестуванні.

Нові вимоги до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів було розроблено для підвищення прозорості фондового ринку України і якості фінансової інформації, що розкривається учасниками ринку, а також задля адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Заступник директора Департаменту методології регулювання ринку цінних паперів додала, що регулятор не тільки висуватиме ряд вимог до підготовки аудиторських висновків, а й спільно з Аудиторською палатою незабаром презентує методичні рекомендації щодо підготовки аудиторських звітів у відповідності до  встановлених  Комісією вимог.

За повідомленням
Прес-служби ДКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 293 на 21.08.19
Кількість ІСІ 1 295 на 21.08.19
Кількість НПФ* 59 на 21.08.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА