ukr ENG
 
06.10.2011

ДКЦПФР визначить концептуальні напрямки розвитку біржового сегменту

5 жовтня 2011 року Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку провела робочу нараду за участю керівників вітчизняних фондових бірж з метою вироблення узгодженої концепції розвитку біржової системи в Україні, повідомляє прес-служба Комісії.

Як зазначив Голова Комісії Дмитро Тевелєв, ДКЦПФР започатковує новий формат комунікації регулятора з біржами, покликаний допомогти вирішенню нагальних питань. Говорячи про необхідність вдосконалення ринкової інфраструктури та біржового ринку, він зосередив увагу учасників на проблемах, що заважають вирішенню цього завдання, зокрема, на низькій динаміці розвитку біржового сегменту, його подрібненню, що є стримуючим фактором для збільшення інвестицій. Він наголосив на необхідності консолідувати українську біржову систему та підвищити вимоги до бірж та їхніх послуг.

 На нараді була приділена значна увага питанням нормативного забезпечення діяльності бірж, насамперед, Положенню про функціонування фондових бірж та необхідності внесення до нього системних змін. Висловивши вдячність Комісії за постійні й актуальні вдосконалення регуляторної бази, представники бірж домовились з ДКЦПФР про внесення пропозицій щодо доопрацювання нормативно-правового забезпечення біржової діяльності.

Також учасники обговорення торкнулись питань встановлення вимог до програмно-технічного комплексу фондових бірж, оперативного інформаційного обміну між біржами та регулятором шляхом створення, так званого, ситуаційного центру, підвищення вимог до діяльності фондових бірж, протидії маніпулюваня цінами та використанню інсайдерської інформації. Усі учасники наради погодились із необхідністю впровадження чітких критеріїв та вимог до бірж з метою забезпечення їх якісної та результативної діяльності.

„Сподіваюсь, що ми скоро отримаємо конструктивні пропозиції від українських бірж щодо вдосконалення всього сегменту в цілому, а такі зустрічі стануть традицією, забезпечивши розгляд актуальних питань та покращивши роботу бірж”, - підсумував очільник Комісії.

За повідомленням
Прес-служби ДКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 17.09.19
Кількість ІСІ 1 306 на 17.09.19
Кількість НПФ* 61 на 17.09.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА