ukr ENG
 
05.10.2011

ДКЦПФР змінює Положення про функціонування фондових бірж в частині допуску іноземних цінних паперів та протидії інсайду

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку вносить необхідні зміни до Положення про функціонування фондових бірж. Чергові актуальні новації торкнуться протидії використанню інсайдерської інформації під час здійснення операцій на фондових біржах та допуску цінних паперів іноземних емітентів для лістингу на вітчизняних майданчиках.

«Як свідчить практика, незаконне використання інсайдерської інформації є актуальною проблемою для будь-якої країни. І одним із основних принципів існування фондового ринку, який покликаний забезпечити його прозорість і рівні можливості для всіх інвесторів, є заборона використання інсайдерської інформації, зокрема при укладенні угод купівлі-продажу цінних паперів на фондовій біржі. Тому Комісія як регулятор фондового ринку не могла стояти осторонь такого важливого питання», - коментує необхідність нового впровадження Комісії Олексій Тарасенко, Директор департаменту методології регулювання ринку цінних паперів ДКЦПФР.

За словами розробників, нова редакція документу передбачає дії фондових бірж та механізм повідомлення регулятора про операції з цінними паперами та/або похідними (деривативами), у разі, якщо існує підозра в тому, що під час їх здійснення використовується або може бути використана інсайдерська інформація.

Попередні зміни до Положення про функціонування фондових бірж передбачали можливість включення до першого і другого рівнів лістингу локальних майданчиків акцій та облігацій нерезидентів. «Як наслідок, можна очікувати розширення спектру інструментів, що буде сприяти розвитку вітчизняного фондового ринку та зростанню його показників», - додає пан Тарасенко. Зміни до Положення визначають ряд певних вимог до таких цінних паперів іноземних емітентів.

Найближчим часом документ буде опубліковано на офіційному сайті Комісії для отримання коментарів, думок та пропозицій від учасників ринку.

За повідомленням
Прес-служби ДКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 293 на 21.08.19
Кількість ІСІ 1 295 на 21.08.19
Кількість НПФ* 59 на 21.08.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА