ukr ENG
 
30.09.2011

ДКЦПФР погоджуватиме набуття істотної участі або її збільшення в капіталі профучасника

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку відтепер погоджуватиме  набуття істотної участі або її збільшення до розмірів, установлених законодавством у професійному учаснику фондового ринку, - регулятор схвалив рішення «Про затвердження Порядку погодження набуття юридичною чи фізичною особою істотної участі у професійному учаснику фондового ринку або збільшення її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного (складеного) капіталу такого учасника чи права голосу придбаних акцій (часток) в його органах управління». Відповідне рішення було прийнято на засіданні ДКЦПФР, яке відбулося 29 вересня 2011 року.

«Порядком передбачено встановлення процедур та умов отримання погодження Комісії  набуття істотної участі у професійному учаснику фондового ринку (крім банку) або збільшення її таким чином, що зазначена особа буде прямо чи опосередковано володіти або контролювати 10, 25, 50 і 75 відсотків статутного капіталу такого учасника чи права голосу придбаних акцій в органах управління, - пояснює новацію Комісії Ірина Заноза, начальник Управління ліцензування діяльності професійних учасників ринку цінних паперів ДКЦПФР. - При цьому, згідно з законодавством  істотною участю вважається пряме та опосередковане, самостійне або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного капіталу або права голосу придбаних акцій (часток) у професійному учаснику фондового ринку або незалежна від формального володіння можливість значного впливу на керівництво чи діяльність такого учасника. Дія цього регуляторного акту Комісії поширюється як на юридичних осіб (резидентів або нерезидентів), так і на фізичних осіб (громадян України або іноземців). Документ також визначає певні вимоги до ділової репутації та фінансового стану таких осіб, наявності власних коштів для набуття ними істотної участі, порядку подання та вимог до розкриття інформації щодо структури власності (для юридичних осіб), а також розкриття джерел походження коштів для набуття істотної участі».

За словами авторів документу, його прийняття дозволить впровадити стандарти допуску учасників на фондовий ринок, аналогічні стандартам, які діють при допуску учасників на ринок банківських послуг України, що відповідає міжнародній практиці. Тому очікується позитивний вплив даного Порядку на ситуацію на вітчизняному фондовому ринку. Так, попереднє отримання погодження набуття істотної участі або її збільшення у професійному учаснику фондового ринку Комісією, нагляд та контролю за власниками істотної участі дасть можливість обмежити ризики, на які наражається професійний учасник фондового ринку та його клієнти внаслідок участі таких осіб у його діяльності, що дозволить   підвищити стабільність діяльності професійних учасників та фондового ринку та якість надання ними фінансових послуг. Норми документу також сприятимуть зниженню ризиків доступу на ринок фінансових послуг осіб, що не відповідають вимогам щодо їх ділової репутації та фінансового стану, розкриття інформації щодо їх структури власності та джерел походження коштів. Це в цілому сприятиме подальшому розвитку прозорого, ліквідного та конкурентно-спроможного фондового ринку.

Дане рішення ДКЦПФР було розроблено на виконання вимог Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання ринків фінансових послуг» від 02.06.2011 № 3462-VI та «Про внесення змін до деяких законів України щодо нагляду на консолідований основі» від 19.05.2011 № 3394-VI.

Порядок буде найближчим часом оприлюднено  на офіційному сайті Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задля отримання зауважень та пропозицій від учасників ринку та громадськості.

За повідомленням
Прес-служби ДКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 293 на 21.08.19
Кількість ІСІ 1 295 на 21.08.19
Кількість НПФ* 59 на 21.08.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА