ukr ENG
 
21.09.2011

ДКЦПФР вносить зміни до Положення про функціонування фондових бірж

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку з метою недопущення дестабілізації вітчизняного фондового ринку та на виконання доручення Президента України щодо проведення аналізу діючих нормативно-правових актів та внесення до них змін з урахуванням нестабільної цінової ситуації на світових фондових ринках схвалила проект рішення «Про затвердження змін до Положення про функціонування фондових бірж». Відповідне рішення було прийнято регулятором на його черговому засіданні 20 вересня 2011 року.

«Необхідність внесення змін до Положення про функціонування певний час назрівала на вітчизняному фондовому ринку. Тому, реагуючи на нагальні виклики фінансової системи, а також задля  запобігання ситуації цінової нестабільності було вирішено актуалізувати діючу редакцію Положення, - коментує ініціативу Комісії Дмитро Тевелєв, Голова ДКЦПФР. – В процесі підготовки нової редакції Положення ми консультувались з представниками українських бірж і наразі можемо констатувати їх схвальні відгуки щодо документу».

Що стосується змін по суті, то Комісія своїм рішенням коригує визначення терміну «поточна ціна цінного папера», показників, що характеризують ситуацію цінової нестабільності і значних коливань цін цінних паперів, показників граничних значень зміни ціни цінного папера, строків призупинення біржових торгів окремим лістинговим цінним папером в залежності від ступеня відхилення поточної ціни від ціни закриття попереднього торговельного дня по даному цінному паперу. Зокрема, Проектом передбачено здійснення біржею розрахунку поточних цін під час торговельної сесії один раз на хвилину.

Крім того, у разі відхилення поточної ціни цінного папера від ціни закриття попереднього торговельного дня не менш ніж на 20 % протягом 10 хвилин поспіль з моменту фіксації зазначеного відхилення,  біржові торги даним цінним папером призупиняються на 1 годину. У разі відхилення поточної ціни цінного папера від ціни закриття попереднього торговельного дня не менш ніж на 30 % протягом 10 хвилин поспіль з моменту фіксації зазначеного відхилення,  біржові торги даним цінним папером призупиняються до закінчення торговельного дня.
 
За словами творців документу, найближчим часом його текст буде опубліковано на офіційному сайті Комісії для отримання коментарів, думок та пропозицій.

За повідомленням
Прес-служби ДКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 17.09.19
Кількість ІСІ 1 306 на 17.09.19
Кількість НПФ* 61 на 17.09.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА