ukr ENG
 
13.09.2011

ДКЦПФР дасть можливості перевести зобов’язання в облігації

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму черговому засіданні схвалила проект рішення «Про затвердження Змін до положення про порядок здійснення емісії облігацій підприємств та їх обігу (щодо переведення зобов’язань в облігації)».

За словами Анатолія Амеліна, Директора департаменту корпоративних відносин ДКЦПФР, розробника документу, актуалізоване Положення створює умови для так званої сек’юритізації зобов’язань у облігації, забезпечуючи певну безпеку для підприємств у кризових ситуаціях та даючи їм змогу певним чином «оздоровитися».

«Згідно до змін, які ми пропонуємо внести у документу, компанії - юридичні особи, що мають зобов’язання перед кредиторами, за їх згоди, можуть обміняти ці зобов’язання в облігації. Це дуже вигідно для них, адже процедура дозволяє знизити ризик пред’явлення претензій, виникнення судових справ, начислення штрафних санкцій і, можливо, банкрутства, - роз’яснює новацію пан Амелін. – Кредитори, у свою чергу, отримують ліквідний інструмент, за допомогою якого вони, по-перше, зможуть отримувати процентний дохід і, по-друге, мають можливість продати його на вторинному ринку».

При цьому, нова можливість, описана в змінах до Положення, не передбачає можливості випуску таких облігацій для обміну заборгованостей із заробітної плати та розрахунків перед бюджетом.

Творці документу зазначають, що найближчим часом він буде опублікований на офіційному сайті Комісії з метою отримання коментарів та думок від учасників ринку та громадськості.

За повідомленням
Прес-служби ДКЦПФР

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 293 на 21.08.19
Кількість ІСІ 1 295 на 21.08.19
Кількість НПФ* 59 на 21.08.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА