ukr ENG
 
09.09.2011

В УАІБ обговорили проект змін до Положення про порядок визначення чистої вартості активів НПФ

8 вересня 2011 року в УАІБ відбулося обговорення проекту рішення ДКЦПФР "Про внесення змін до Положення про порядок визначення чистої вартості активів недержавного пенсійного фонду (відкритого, корпоративного, професійного)".
У засіданні взяли участь представники компаній, які управляють активами НПФ та Національної асоціація недержавних пенсійних фондів України та Адміністраторів недержавних пенсійних фондів (НАПФА).
Професійні учасники ринку недержавного пенсійного забезпечення відзначали, що нова редакція Положення поліпшить практику оцінки вартості НПФ та дозволить уніфікувати підходи до оцінки окремих інструментів. Вони підтримали пропозицію УАІБ про необхідність забезпечення єдиних підходів до оцінки однакових активів у портфелях ІСІ і НПФ та запровадження ідентичних форм звітності, передбачених Положеннями. Це, на думку учасників засідання, забезпечить більшу прозорість та зрозумілість методики не тільки для професійних учасників, а й для вкладників недержавних пенсійних фондів.
З урахуванням вимоги  пункту 2 статті  47 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» запропоновано провадити оцінку цінних паперів, що обертаються більш як на одній фондовій біржі, за найменшим біржовим курсом, враховуючи при цьому, що обсяг торгівлі на них за цінним папером становитиме не менше 25 відсотків  від  загального  обсягу торгівлі. 

На засіданні було також обговорено методику оцінки зобов’язань НПФ, порядку та термінів обчислення чистої вартості активів.
Узагальнені пропозиції та зауваження учасників робочого засідання Українська асоціація інвестиційного бізнесу спільно з Національною асоціацією недержавних пенсійних фондів України та Адміністраторів недержавних пенсійних фондів направить до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 293 на 21.08.19
Кількість ІСІ 1 295 на 21.08.19
Кількість НПФ* 59 на 21.08.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА