ukr ENG
 
16.09.2019

Держфінмоніторинг: Керівництво FATF з ризик-орієнтованого підходу до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів

Державна служба фінансового моніторингу України переклала та розмістила на офіційному вебсайті Керівництво Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) з ризик-орієнтованого підходу до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів.

У жовтні 2018 року FATF оновив свої стандарти для уточнення застосування вимог до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму  шляхом внесення змін до Рекомендації 15 та додавання двох нових визначень до Глосарію FATF.

Це Керівництво розроблено з метою практичного застосування Рекомендацій FATF для країн та компетентних органів влади, а також для постачальників послуг з переказу віртуальних активів та інших підзвітних суб’єктів, що залучені до діяльності із віртуальними активами, в тому числі фінансових установ, таких як банки та професійні учасники ринку цінних паперів.

Документ описує весь спектр зобов’язань, що застосовуються до постачальників послуг з переказу віртуальних активів та до віртуальних активів у відповідності до Рекомендацій FATF, а також підкреслює необхідність розуміти ризики відмивання коштів та фінансування тероризму, що пов’язані з їх діяльністю, і вживати відповідних пом’якшувальних заходів з метою їх зменшення.

Наведені у Керівництві приклади національних підходів до регулювання та нагляду за діяльністю постачальників послуг з переказу віртуальних активів покликані запобігти використанню віртуальних активів для відмивання коштів та фінансування тероризму.

З Керівництвом FATF з ризик-орієнтованого підходу до віртуальних активів та постачальників послуг з переказу віртуальних активів можна ознайомитися на офіційному вебсайті Держфінмоніторингу у розділі «Організація фінансового моніторингу» / «Рекомендації міжнародних організацій».

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 01.10.19
Кількість ІСІ 1 311 на 01.10.19
Кількість НПФ* 61 на 01.10.19
Кількість СК* 2 на 31.08.19
Активи, млн. грн. 341 651 на 31.08.19
Активи – за даними звітів 281 КУА щодо 1298 ІСІ, 60 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА