ukr ENG
 
10.08.2018

НДУ надасть допомогу українським компаніям в отриманні коду LEI для міжнародних операцій

З 9 серпня 2018 року Національний депозитарій України (НДУ) вводить додаткову послугу. Юридичні особи отримають можливість звертатися до НДУ як до довіреної особи для отримання, продовження і відновлення коду LEI, необхідного для здійснення міжнародних фінансових транзакцій, повідомляється на сайті НДУ.

Наявність у юридичної особи міжнародного коду ідентифікації LEI (Legal Entity Identifier) - обов'язкова умова для придбання/продажу іноземних цінних паперів, розміщення фінансових інструментів на закордонних фондових ринках, надання фінансових послуг іноземним клієнтам та інших транзакцій за межами України.

Для полегшення цього завдання з 9 серпня 2018 року НДУ вводить додаткову послугу для юридичних осіб України. Отримання, продовження і відновлення коду ідентифікації LEI можна буде реалізувати, використовуючи Національний депозитарій як довірену особу. Клієнту потрібно лише надати НДУ необхідний пакет документів у паперовому вигляді. У разі збільшення попиту на послугу, передбачено перехід на електронний документообіг з цифровим підписом.

«Отримання ідентифікаційного коду LEI вітчизняними гравцями - необхідний крок на шляху до інтеграції України в глобальний фінансовий простір, - говорить Член Правління Національного Депозитарію (НДУ) Андрій Порада. – Маючи доступ до інфраструктури та ресурсів закордонних ринків капіталу, українські компанії можуть більше заробляти. Завдання НДУ бути сучасним і ефективним майданчиком для реалізації цих можливостей».

«Завдяки посередництву НДУ, процедура отримання ідентифікатора LEI для українських учасників міжнародного ринку капіталу стала більш простою і швидкою, - зазначає Член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Дмитро Тарабакін. – Для успіху економіки України сьогодні дуже важливо, аби і представники інфраструктури, і гравці фондового ринку працювали як одна команда».

За відсутності додаткових питань щодо поданих документів, НДУ забезпечує отримання коду ідентифікації LEI протягом 12 днів після завершення процедури укладення договору та оплати послуги. Тарифи на послугу зафіксовано в євро. Призначення нового коду коштує 95 євро.

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 297 на 19.03.19
Кількість ІСІ 1 274 на 19.03.19
Кількість НПФ* 58 на 19.03.19
Кількість СК* 2 на 31.12.18
Активи, млн. грн. 314 821 на 31.12.18
Активи – за даними звітів 281 КУА щодо 1237 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА