ukr ENG
 
27.09.2019

Інформаційний вебсайт Системи фінансової звітності розпочав роботу

Розпочав роботу інформаційний вебсайт Системи фінансової звітності - https://frs.gov.ua.

26 вересня 2019 року Проект USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» офіційно передав Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку програмний комплекс, необхідний для функціонування Системи фінансової звітності (СФЗ).

Як повідомляє НКЦПФР, Система фінансової звітності виступатиме «єдиним вікном» для подання фінансової звітності підприємствами, що становлять суспільний інтерес згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Цей закон відносить до категорії підприємств, що становлять суспільний інтерес, близько 5000 українських компаній, які починаючи з 2020 року зобов’язані складати фінансову звітність та подавати її регуляторам в єдиному електронному форматі іXBRL.

XBRL є широко поширеним у світі міжнародним стандартом подання в електронному вигляді ділової інформації, зокрема фінансової звітності за МСФЗ. Стандарт XBRL забезпечує опрацювання великих обсягів якісних та кількісних показників і використовується багатьма фінансовими регуляторами в світі для якісного нагляду за фінансовими ринками.

Закупівля програмного комплексу для функціонування СФЗ здійснена Проектом USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні». Його вартість склала 524 759 доларів США.

Програмний комплекс створено компанією VIZOR Software (Ірландія), що спеціалізується на розробці та впровадженні програмного забезпечення для фінансових регуляторів та податкових органів. Програмне забезпечення VIZOR Software використовується в 31 юрисдикції по всьому світу, в тому числі Банком Англії та Австралійською комісією з пруденційного нагляду, Банком Албанії та Комісією з нагляду за фінансовим ринком Албанії.

СФЗ запущено в дослідну експлуатацію на базі Центру збору фінансової звітності. Операційне управління Центром здійснює НКЦПФР, а користуються системою всі фінансові регулятори – Національний банк України, Нацкомфінпослуг, НКЦПФР, – а також Міністерство фінансів України та Державна служба статистики.

Ознайомитися з Презентацією про Систему фінансової звітності та її можливості можна за посиланням.

Довідково

Інформація в форматі іXBRL базується на метаданих, викладених у таксономіях, і описаних взаємозв’язках між поняттями. У світі існує загальна таксономія фінансової звітності, яка публікується Радою з МСФЗ (International Accounting Standard Board). В Україні таксономія фінансової звітності – Таксономія UA XBRL МСФЗ – вперше була розроблена і оприлюдненра у 2018 році Міністерством фінансів України. Вона враховує специфіку бізнесу та особливостей складання фінансової звітності в Україні і має два розширення – для банків та страхових компаній. Чинна версія таксономії опублікована на вебсайтах Мінфіну, НКЦПФР, НБУ та Нацкомфінпослуг. Також її можна завантажити безпосередньо на інформаційному вебсайті СФЗ (https://frs.gov.ua).

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 01.10.19
Кількість ІСІ 1 311 на 01.10.19
Кількість НПФ* 61 на 01.10.19
Кількість СК* 2 на 31.08.19
Активи, млн. грн. 341 651 на 31.08.19
Активи – за даними звітів 281 КУА щодо 1298 ІСІ, 60 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА