ukr ENG
 
12.04.2007

УАІБ затверджено офіційним Спонсором GIPS в Україні

комітетом RIPS EMEA

На зустрічі Регіонального комітету країн Європи, Ближнього Сходу та Африки з результативності інвестування (RIPS EMEA), яка проходила наприкінці березня 2007  у м. Кейптауні (Південно-Африканська республіка), Україну обрано 27-м членом цього комітету, а Українську асоціацію інвестиційного бізнесу затверджено офіційним Спонсором в Україні з прийняття Глобальних стандартів результативності інвестування GIPS (The Global Investment Performance Standards).

Утвердження єдиних у світовому масштабі стандартів допоможе інвесторам об’єктивно оцінювати діяльність фондів та інвестиційних компаній у різних країнах, порівнювати ефективність їхнього інвестування. Інвестиційним менеджерам - здобути довіру інвесторів і отримати додаткові кошти у фонди, якими вони управляють, а також почуватися на міжнародних ринках повноцінними конкурентами.

Завданням Спонсора GIPS у кожній країні є сприяння інтересам національного  інвестиційного співтовариства  через встановлення і підтримку найвищих стандартів у сфері проведення розрахунків і подання результативності  інвестування, розповсюдження стандартів GIPS на місцевому рівні  і підтримка їхньої цілісності, створення умов для просування навчальних ініціатив GIPS та інші.

Як повідомила Людмила Жураховська, яка є офіційним представником України в RIPS EMEA і брала участь у зустрічі у Кейптауні, отриманню статусу вітчизняного Спонсора GIPS передувала клопітка робота. Українською асоціацією інвестиційного бізнесу  у співпраці з Українським товариством фінансових аналітиків було створено спільну робочу групу, яка активно пропагує в українському суспільстві базові принципи справедливого подання та повного розкриття інформації, закладені у Глобальних стандартах.

В рамках роботи цієї групи Л.Жураховською було здійснено переклад стандартів GIPS українською та російською мовами. Після офіційного його затвердження Виконкомом CFA (Centre for Financial Market Integrity), яке очікується протягом квітня 2007 р., український варіант GIPS буде розповсюджений серед учасників ринку спільного інвестування в Україні. Робоча група також планує розробити Посібник з практичного використання GIPS в Україні.

За результатами опитування, проведеного УАІБ на початку 2007 року серед своїх членів, більше тридцяти компаній висловилися за підготовку звітності згідно GIPS у найближчі три роки, а чотири компанії - вже починаючи з нинішнього року.

Інвестувати легко Розділ у процесі оновлення
 
Основні цифри
Кількість КУА 294 на 17.09.19
Кількість ІСІ 1 306 на 17.09.19
Кількість НПФ* 61 на 17.09.19
Кількість СК* 2 на 31.07.19
Активи, млн. грн. 342 062 на 31.07.19
Активи – за даними звітів 280 КУА щодо 1283 ІСІ, 58 НПФ та 2 СК.
* З активами в управлінні КУА