ukr ENG
 
23.02.2015

ГЛОБАЛЬНІ СТАНДАРТИ РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ ІНВЕСТУВАННЯ (GIPS)

Виконавчий комітет з Глобальних стандартів результативності інвестування (the GIPS Executive Committee) при CFA Institute, розглянувши заявку Української асоціації інвестиційного бізнесу на своєму засіданні 11 лютого 2015 року, затвердив УАІБ авторизованим (офіційним) Національним Спонсором в Україні з підтримки Глобальних стандартів результативності інвестування (The Global Investment Performance Standards, GIPS).

Асоціація  ще наприкінці березня 2007 року набула статусу офіційного Спонсора GIPS  в Україні, а наприкінці 2014 - на початку 2015 року CFA Institute та УАІБ підписали оновлену Угоду щодо Національного Спонсора GIPS (GIPS Country Sponsor Agreement).

Стандарти GIPS - це стандарти подання результативності інвестування, головна мета яких справедливе подання та повне розкриття інформації. З прийняттям GIPS у клієнтів зростає впевненість у надійності інвестиційних звітів, і вони мають змогу порівнювати результати інвестування у різні фірми (фонди). Останні, у свою чергу, будуть на рівних конкурувати на міжнародних ринках капіталу з інвестиційними компаніями із країн з розвиненою інвестиційною практикою. До того ж, вони зможуть використати переваги від удосконалення внутрішніх бізнес-процесів згідно з вимогами GIPS.

Завданнями Спонсора GIPS у кожній країні є сприяння інтересам національного інвестиційного співтовариства через встановлення і підтримку найвищих стандартів у сфері проведення розрахунків і подання результативності  інвестування, розповсюдження стандартів GIPS на місцевому рівні і підтримка їхньої цілісності, створення умов для просування навчальних ініціатив GIPS та інші.

Нова угода з CFA Institute передбачає також застосування нової редакції стандартів GIPS (2010 року), якою буде замінено стару (2005 року). Очікується офіційний переклад українською мовою нової редакції GIPS. Наразі доступний затверджений Виконавчим комітетом CFA Institute переклад GIPS (редакція 2005 року) українською мовою.

Торгова марка та словесный знак GIPS®, а також стандарти GIPS належать CFA Institute.

Чинна редакція GIPS (2010) розміщена на сайті www.gipsstandards.org.

УАІБ має виключне право на розповсюдження офіційних перекладів GIPS українською та російською мовами. При розміщенні копій офіційних перекладів GIPS українською та російською мовами посилання на сайт УАІБ обов'язкове.

 

Дивіться матеріали за темою:

GIPS Country Sponsor Agreement [118 KB, .pdf]
 
Основні цифри
Кількість КУА 298 на 15.08.17
Кількість ІСІ 1 200 на 15.08.17
Кількість НПФ* 59 на 15.08.17
Кількість СК* 6 на 30.06.17
Активи, млн. грн. 244 482 на 30.06.17
Активи – за даними звітів 277 КУА щодо 1163 ІСІ, 57 НПФ та 6 СК.
* З активами в управлінні КУА